Suçlular | Konular

Zekeriya Bayaz "tavuk" keseceğine "öküz" beslese nasıl olurdu?

Zekeriya Beyaz'ı bilmeyen mi var? Türkiye'deki adı Beyaz iki showmenden biri...

Hemen adı geçti diye suçladık sanmayın. Severiz kendisini, islami gerçeklere nasıl şaşı baktığını görmeyen kalmadı.

Son günlerde ülkemizde et fiyatları inanılmaz fırladı. Keçileşen bazı kesimler keçi beslemeyi yasaklayınca. Hali ile kırmızı et için koyuna ve danaya yüklendik ve sonuç ortada.

Pazarın geleceği cumartesiden belli olur derler ya... Et fiyatlarındaki bu fahiş artık zaten kestiriliyordu. Ama yetkililer bir türlü göremedi. Belki de birileri bilinçli olarak bunu istedi. Ülkemizde kurulan domuz çiftlikleri seri üretimde. Bir çok kebapçı artan et fiyatlarına rağmen indirimde. 30 liraya et alıp içine 1 liralık domuz eti karıştırırsan ortaya 15 liralık muhteşem bir menü çıkar. Ha 2 liralık katarlarsa etin maliyeti 10 liraya düşüverir!..

Peki "Telefonlarım dinleniyor, aradım dinleyenle konuştum." diyerek komik duruma düşen Zekeriya hocamız ne yapıyor? Bu ülkenin insanı domuz eti yemeye mahkum edilirken Zekeriya hoca kurbanda tavuk kesin diye fetva vermekle mi meşgul yoksa?

İnsanların kurbanda neyi kesebilecekleri ile meşgul olacaklarına hayvancılık üzerine odaklansalardı nasıl olurdu? Gelen büyük tehlikeyi gösterip yetkilileri yönlendirselerdi nasıl olurdu? Toplum zaten adam akıllı kurbandan kurbana helal et tüketebilirken bunu da çok görmek yerine, bizi helal kesim domuz etine mahkum edenlerle mücadele etseler nasıl olurdu(!)

Mantar gibi ülkenin her yerinden çıkan domuz çiftlikleri için mücadele etseler olmaz mıydı?

Nerdeeeee...

O böyle gerçekçi olsa medya bu kadar hocam diye şaşı gözlerine baka baka çalıp oynatırmıydı hiç?

Burada suçlu aramaya gerek var mı? Herşey ortada değil mi?


Konular