Suçlular | Konular

Van'da büyük uyuşturucu operasyonu

Van Jandarma Komutanlığı ekiplerinin 10 aydır sürdürdüğü teknik takip sonucu eroin imalatı ve ticaretini yapan bir çete çökertildi. 473 kilo eroinin ele geçirildiği çalışmalarda, İran'la bağlantılı olarak çalıştıkları belirtilen 5 kişi gözaltına alındı. Yapılan operasyonlarda 3 yıldır aranan çete lideri S.K'da sahte kimlikle yakalandı.

İran üzerinden getirdikleri uyuşturucuları Van'dan batı illerine götüren çeteyi belirleyen Van İl Jandarma Komutanlığı Narkotik ekipleri, kapsamlı bir çalışma başlattı.

10 ay süren çalışmalarda, Van ve Özalp ilçesi'nde bir çok operasyon düzenlendi.

Bu operasyonlarda uyuşturucu bağlantısı olduğu belirlenen 7 kişi gözaltına alınıp sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Takibini ve operasyonlarını devam ettiren Jandarma ekipleri, çeşitli yerlerde yaptığı aramalarda 473 kilo eroin ele geçirdi.

Özalp İlçesi'ndeki operasyonlarda uyuşturucu ile bağlantısı olduğu belirlenen N.K., C.K., Ö.K., Ö.T ile 3 yıldır aranan S.K adlı çete lideri, N.B. adına düzenlenmiş sahte kimlikle yakalanarak gözaltına aldı.

İran ile bağlantılı faaliyet yürüten çete lideri S.K ile çete üyeleri N.K., C.K., Ö.K. ve Ö.T., yapılan sorgularının ardından adliyeye sevk edilirken, yetkililer, 10 ay içerisinde 473 kilo eroinle ilgili yakalanan kişi sayısının 12 olduğunu, bunlardan 7'sinin daha önce tutuklandığını belirtti.

Yetkililer, ele geçirilen uyuşturucunun piyasa değerinin ise 7 milyon 500 bin TL tutarında olduğunu söyledi.

Konular