Suçlular | Konular

Hamburg'da bulunan ceset parçaları, bir Türk'e ait

Almanya'nın Hamburg kentinde önceki gün Harburg tren istasyonu yakınında bulunan bir erkeğe ait ceset parçalarının Kahramanmaraşlı Ahmet Kaya (50) adlı Türk'e ait olduğu kesinleşti.

Hamburg Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, geniş çaplı araştırma ve DNA testi sonucunda, ceset parçalarının Kaya'ya ait olduğunun belirlendiği ve maktulun diğer vücut parçalarının da bulunduğu bildirildi.

Harburg tren istasyonunda bıçaklanmış ve ağır yaralı şekilde bulunan Orhan Yıldırım (53) adlı Türk'ün, birlikte yaşadığı Kaya'yı öldürerek ceseti parçaladığı, daha sonra kendi kendisini yaraladığı tahmin ediliyor. Yıldırım'ın hayati tehlikeyi atlattığı belirtildi.

İstanbul'dan Hamburg'a dün gelen kurban Kaya'nın kardeşi Mustafa Kaya, A.A muhabirine yaptığı açıklamada, ağabeyi Ahmet Kaya'nın uzun yıllardır Almanya'da yaşadığını ve eşi ile ayrıldıktan sonra 3 yıldan beri Bucholz kentinde Alman Devlet Demir Yollarında (DB) temizlik şirketinde çalışan iş arkadaşı Orhan Yıldırım ile birlikte oturduğunu söyledi.

Kaya, birkaç ay önce ağabeyine Türkiye'den 5 bin avro gönderdiğini de ifade ederek, "Ağabeyim benden Mart ayında, çok borcu olduğunu söyleyerek 5 bin avro göndermemi istedi. Ben de gönderdim. Mayıs ayı sonlarında ağabeyime ulaşamadım. Birlikte oturduğu Orhan Yıldırım'ı telefonla aradığımda, bana ağabeyimin birkaç gündür eve uğramadığını söyledi. Yıldırım'ın sesinin titrek olması ve sürekli ağabeyimin evde olmadığını söylemesi bende kuşku yarattı" dedi.

Ahmet Kaya'nın Köln kentinde yaşayan oğlu Zeki Kaya (23) da babasına 27 Mayıstan bu yana ulaşamadığını ve son olarak sosyal iletişim ağı Facebook üzerinden babasının, Türkiye'de yaşayan bir yakınının doğum günü için tebrik mesajı gönderdiğini, daha sonra kendisinden haber alınamadığını anlattı.

Zeki Kaya, söz konusu tarihte babası için kayıp ilanı verdiklerini kaydetti.

Öte yandan, Orhan Yıldırım'ın tren istasyonu temizlik şirketinden kendi isteğiyle bir miktar tazminat alarak ayrıldığı, buna rağmen sürekli iş yerine uğradığı ve iş yeri anahtarlarının bile hala kendisinde olduğu bildirildi.

Konular