Suçlular | Konular

Atatürk intihar etseydi?

Osmanlı cumhuriyeti filmini izlediniz mi bilmiyoruz, orada küçük kemal bir ağaça çıkıp kafesteki kuşu kurtarmak isterken düşmüş olsa ve ölse idi ile başlıyor.

Ve koca bir millet acziyetinden düşmana karşı duramadığı için parçalanan bir anadolunun 2009daki durumunu canlandırıyordu.

Günümüzde o kadar çok intihar vakıaları ile karşılaşır olduk ki, geçenlerde de haberlerde geçti bir rektörümüz intihar etmiş. Rektör okumuş insan ve insanlığa birşeyler verecek makamda biri.

Diğer taraftan daha 14ü 15inde gencecik delikanlılar dedelerinin çanakkalede destan yazdığı yaşlarda. Daha hayatların baharında intihar ediyorlar.

Neden bu intiharlar? Dünyadan alıp veremedikleri nedir?

Madem ki ölmeyi göze alıyorsun da, bu vatan için yaşamayı nasıl göze alamazsınız? Kendinizi ömrünüzü bu vatana adamaya yemin için mücadeleye atılmayı neden göze alamazsınız?

Madem intihar edip öleceksin, ölümü göze almışsın. Aç kal, susuz kal, soğukta kal.. Bunların hepsini göze al sadece vatanın için mücadeleye ant iç.

Savaşmak için değil daha iyi türkiye için yola koyul. Kimsenin dini inancı kılık kıyafeti vs ile uğraşmadan sadece ülkenin en temel sorunları için yola koyul.

Üretici ol. Yapıcı ol. Kurtarıcı ol. Alan el değil veren el ol. Fabrikalar kur, çinden hindistandan japonyadan getirmenin yollarını değil kendi ülkende üretmenin yollarını araştır.

İşsizliğe çözüm olacak çareler bul. belki 10 milyon işsize çare bulamazsın ancak 10 bin işsize meslek sahibi yapacak fabrikalar sahibi olabilirsin..

Düşünsenize Atatürk henüz daha hayatının baharında 14-15 yaşlarında öksüz yetim bir halde iken bunalıma girip intiharı tercih etse nasıl olurdu bugünlerimiz?

Ya da başka kahramanlarımız daha yola cıkmadan pes etselerdi.. Bıktık deselerdi, küsselerdi hayatlarına nice olurdu bu vatan?

Eğer küstün ise hayatı, eğer yeter artık diyorsan gözlerini kapa bir bir hatırla kahramanlarını.. Eğer onlar da küsse hayatlarını, onlarda intihara kalkışsa intihar edenler gibi bugün bir millet kalırmıydı böyle alnı açık..

Yarınların kahramanları olabilmek için dakikalarımızın bile intiharına göz yummamalıyız..

Unutmayın, yapamadıklarımızdan dolayı da suclu olan biziz..

suclular.zehirli.org


Konular