Suçlular | Konular

Deniz Baykal masum, olsa olsa Hüseyin Üzmez suçlu!

Henüz iddialar dolaşırken ortalıkta vurun zaniye diye bağırdılar. tüm medya fevaran etti. Herkes yerden yere vurdu. Anahaber bültenlerinde manşet oldu. Tüm türkiye günlerce 14 yaşındaki bir kıza taciz ettiği iddia edilen Hüseyin Üzmez'le yatıp kalktı. Sanki liseli yıllarda dönme bir yazarı vurmanın rövanşı alınıyor gibi idi.

Geçen günlerde internete şok bir görüntü düştü. Deniz Baykal oldugu iddia edilen görüntülerde yer alan kadının da evli ve bir cocuk annesi milletvekili N. B. oldugu söyleniyordu. Bu olay (dinci!!!) hüseyin üzmezin 14 yaşındaki kıza taciz ettiği iddiaları gibi bişi midir değil midir bilemeyiz. Ancak söylentiye göre videodaki deniz baykala benzeyen amca ile n. b. benzeyen kadın arasında tacizden de öte bişiler yaşanıyordu.. Ve tüm türkiye suspustu. Kimsenin ağzı mıh bile açmıyordu..

Hüseyin üzmez suclu da Deniz Baykal masum mu? Neden kimse sormuyor bu video doğru mu diye? Tam tersi tv kanallarında konuşmalarda olay örtbas edilmeye çalışılıyormuş gibi görünürken üstüne üstük Özel hayat kimseyi ilgilendirmez diye savunuluyordu.

Neden aynısı Hüseyin üzmezde yapılmadı da sakız gibi çiğnendi.. Bu resmen bir kasıtın habercisi değil mi? Tuzağa düşürülen bir insan yakalandığı an davul zurna ile idam sehpasına çıkartılırken bir başkası için ihtimalleri söylemek bile suç olarak kabul ediliveriyor..

Hüseyin Üzmez sıradan bir gazeteci. Tanıyanı, malum haberler öncesi bir avuc insana geçmez. Peki ya Deniz Baykal? Topluma mal olmuş, herkesimce bilinen bir lider. Silvio Berlusconi kadar tanınmıyor olsada dünya capında da az cok duyulmuştur ismi..

Bir liderin, evli ve cocuk annesi olan milletvekili ile cinsel beraberlik görüntüleri oldugu iddia ediliyorsa nedir bu sessizlik? Neden herkes susuyor? Hatta bunu haber yapan hüseyin üzmezin de yazarı oldugu vakit gazetesi websitesi yarım saat sonra haberi neden kaldırmış olabilir?

Biz burdan ne anlamalıyız?

Buyrun medyadan kesitler:

http://akmedya.blogspot.com/2010/05/baykal-ve-baytok-yakalandi.html

Konular